• Halloween turnaj

• Dňa 27.10. 2022 sa žiaci druhého stupňa zapojili do Halloween turnaja vo vybíjanej. Žiaci si hru veľmi obľúbili, a tak si mohli v nej vzájomne zmerať svoje sily. Prekvapením boli žiaci 6. A, ktorí vyhrali nad siedmakmi a pustili sa aj do deviatakov. Síce nad nimi nevyhrali, ale ich aspoň poriadne popreháňali. Zážitok zo športového stretnutia si odniesli všetci. Na 1. mieste sa umiestnila 9. A, na 2. mieste 6. A, na 3. mieste dievčatá z 8. A a na 4. mieste žiaci špeciálnej triedy zo 6. B. Akciu pripravila pani učiteľka Hricová s pánom učiteľom Stašom, spolu s učiteľmi z druhého stupňa. Už teraz sa tešíme na ďalšie športové stretnutie!

• Technická olympiáda - školské kolo

• 11.10.2022 prebiehalo online formou školské kolo Technickej olympiády. Umiestnenia sú nasledovné:

Kategória A: 1.m. - Jonáš Bačík, 9.A, 2.m. - Jakub Jakab, 8.A, Maxim Ivan,8.A

Kategória B: 1.m. - Filip Hurčík, 6.A, 2.m. - Ondrej Nožička, 6.A, 3.m. - Tobias Málek, 6.A

Spolu súťazilo 8 žiakov, 6 z nich sa stali úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme!

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 13.10.2022 sa na celom Slovensku konali školské kolá olympiády zo slovenského jazyka a literatúry a ináč tomu nebolo ani na našej škole.

A fakt, že sa slovenčiny nebojíme, potvrdili  9 deviataci a 12 ôsmaci, ktorí sa rozhodli zmerať si svoje sily z materinského jazyka.

A ako to celé nakoniec po spočítaní bodov dopadlo?

Na 1. mieste sa umiestnili: Vanesa Stančíková – 9.A, Sofia Bakičová – 8.A

2. miesto obsadili: Jonáš Bačík a Jasmína Virčíková z 9.A a

na 3.mieste sú Nikolas Poľačko z 9.A a Jakub Jakab z 8.A

Teší nás, že až 18 žiakov sa stalo úspešnými riešiteľmi školského kola.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za skvelé výkony, Vaneske, ktorá bude školu reprezentovať  10.11.2022 v okresnom kole, držíme palce!

• Svetový deň vajec

• Svetový deň vajec bol vyhlásený na konferencii IEC /International Egg Commission/ vo Viedni v roku 1996. Cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti o výhodách a význame prítomnosti vajec a vaječných produktov v strave. Telu dodávajú okrem plnohodnotných bielkovín aj množstvo vitamínov a minerálov. Svetový deň vajec sa slávi druhý októbrový piatok v roku. Tohto roku to vyjde na deň 14.10.2022. Pri tejto príležitosti oslovujeme žiakov, aby zajtra prišli do školy oblečení vo farbách vajíčok /žlto-bielej/ kombinácii oblečenia. Ak je to možné a žiaci budú mať na desiatu aj nejakým spôsobom upravené vajíčka, bude to skvelé!

• Školské úrazové poistenie

• Vážení rodičia, od zajtrajšieho dňa 14.10. 2022 budú Vaše deti poistené voči úrazom. Úrazové poistenie sa týka všetkých akcií organizovaných školou nielen na území SR, ale aj v zahraničí, ako sú: školské výlety, exkurzie, lyžiarsky výcvik, škola v prírode, plavecký výcvik, korčuliarsky kurz a pri činnostiach na praktickom vyučovaní. Cena úrazového poistenia je 1,- EURO na žiaka, ktoré je potrebné uhradiť triednemu učiteľovi obratom. Poistné je na 1 kalendárny rok /do 15.10.2023/.

• Schránka dôvery

• Ako ste si už určite mnohí všimli, na dolnej chodbe máme pod nástenkou novinku. Schránku dôvery. Oslávili sme tak včerajší Svetový deň pošty, ktorý sme si ani lepšie nemohli uctiť, ako tým, že zavedieme do školy niečo síce staré, no zároveň tak pekné, a to klasickú poštovú schránku.

Táto schránka je však niečím výnimočná. Bude to taká vaša bútľavá vŕba, ktorej sa môžete zdôveriť. Je tu pre nás všetkých.

Schránku dôvery použite, keď budete potrebovať pomôcť, keď sa budete chcieť zveriť, keď budete mať nejaký nápad na zmenu, či kritiku, alebo ak budete chcieť upozorniť na nejaký problém.

Niekedy je dobré mať pocit a istotu, že stále existuje riešenie ťažkých situácií. Nie vždy sme schopní niektoré náročné situácie zvládať sami. Každý problém je riešiteľný, ak ho chceme riešiť. Tu sa nám všetkým ponúka možnosť, podpora aj istota, že je tu niekto, kto je ochotný práve naše starosti aj radosti zdieľať a pomôcť dôjsť k riešeniu.

Napíšte list, pridajte trochu slušnosti a vhoďte ho do schránky. Pokiaľ čakáte aj na odpoveď, podpíšte sa, prípadne nechajte na seba e-mailový kontakt alebo aspoň uveďte triedu.

Tešíme sa aj na nápady na školské akcie, svetové dni atď. Schránku dôvery budeme vyberať každý piatok poobede a v priebehu ďalšieho týždňa sa budeme snažiť reagovať na listy a odkazy.