• Projekt Jolly Phonics

• Naša škola zapojená do projektuJolly Phonics

Na konferencii Jolly Phonics v Liptovskom Mikuláši sa zúčastnili dvaja pedagógovia. Učiteľka angličtiny Mgr.Michaela Vasiľová a riaditeľka školy. Vďaka projektu sa budú prváčikovia od septembra učiť anglický jazyk s dotáciou dvoch hodín týždenne. Učebnice budú poskytnuté z grantu bezplatne.

Bol to skvelý deň, z ktorého si každý z nás odniesol veľa nových informácií, či už od p.Christophera Jollyho, ako predstviteľa a zakladateľa tejto metodiky, ale aj od tréneriek z Rumunska, Poľska a Slovenska, ktoré nám predstavili Jolly Phonics vo svete.

V poobedných hodinách nás skvelí učitelia nadchli novými nápadmi do učenia Jolly Phonics.

Zasielame Vám link s fotkami, ktoré Vám pripomenú tento skvelý deň.

JollyPhonics

V dňoch 5. – 6. 6. 2018 sa na našej škole uskutočnilo meranie metódy JollyPhonics u žiakov 1. ročníka, ktorého cieľom bolo priebežné zistenie efektivity vyučovacej metódy JollyPhonics po prvom roku používania v experimentálnych triedach škôl zapojených v projekte experimentálneho overovania. Pre žiakov bolo vytvorené priateľské prostredie z dôvodu čo najmenšej stresujúcej záťaže, uskutočnené formou rozhovoru s vyučujúcou anglického jazyka a v prítomnosti prísediacej vyučujúcej, ktorá odpovede zapisovala, v trvaní približne 15 minút. Žiaci sa počas merania pýtali a odpovedali na otázky, priradzovali a pomenúvali kartičky, čítali knižku v anglickom jazyku. Všetci žiaci meranie zvládli a už teraz sa tešíme na pokračovanie vyučovania touto metódou v budúcom školskom roku.

Meranie žiakov v školskom roku 2018/2019

Žiaci našej školy, ktorí v školskom roku 2018/2019 navštevovali 2. ročník a sú súčasťou projektu experimentálneho overovania  Efektivita vyučovacej metódy Jolly Phonics v primárnom vzdelávaní a už druhý školský rok postupujú vo vyučovaní anglického jazyka podľa tejto metódy, boli  v dňoch 19. 6. ­– 20. 6. 2019 meraní. Cieľom tohto merania bolo zistiť úroveň vedomostí a používania cudzieho jazyka v rôznych situáciách, reagovať v rozhovore, správne prečítať slovo a vety a priradiť ich význam k obrázkom, či samostatne prečítať anglickú knižku Swimming. Žiaci podstúpili toto meranie v príjemnej a priateľskej atmosfére, bez stresujúcej záťaže uskutočnené formou rozhovoru s vyučujúcou anglického jazyka a prísediacou vyučujúcou, ktorá odpovede žiakov zapisovala. Žiaci sa na toto meranie pripravovali a úprimne tešili. Všetci žiaci, ktorí boli takto testovaní, toto meranie zvládli bez väčších problémov, z čoho máme veľkú radosť. Výsledky budú zverejnené na stránkach Štátneho pedagogického ústavu v budúcom školskom roku. Tešíme sa na pokračovanie tohto projektu aj v nasledujúcom školskom roku, ktorý so sebou prinesie vyššie nároky, ale aj množstvo nových skúseností a zážitkov s učením sa angličtiny zábavným a prirodzeným spôsobom.

Výsledky a  správu o úspešnom meraní metódy Jolly Phonics na základných školách v experimentálnom overovaní v školskom roku 2017/2018 nájdete tu: