• Burza kníh

• Pri príležitosti Marec - mesiac kníh, organizuje školská knižnica v spolupráci so školským parlamentom akciu "Burza kníh". Každý žiak môže priniesť do školy vlastnú knihu z domácej knižnice, ktorú už prečítal a chce ju ďalej posunúť neznámemu "školskému" čitateľovi. Knihy, ktoré sa budú žiakom páčim a ktoré ich zaujmú si budú môcť zakúpiť za symbolickú sumu. Výťažok z predaja kníh poputuje na zakúpenie pomôcok do školskej knižnice. Knihy do burzy je možné nosiť od stredy 30.3. - do piatka 1.4.2022. Knihy odovzdajte svojim triednym učiteľom. Ďakujeme.

• Pozvánka

• RRZ pri ZŠ s MŠ Slanec organizuje Veľkonočnú burzu. Prispieť do burzy svojimi výrobkami môže každý. Výťažok z nej pôjde pre deti MS.

Pozvánka pre rodičov a priateľov školy. Burza.pdf

• Riaditeľské voľno 28.3.2022

• Oznamujeme zákonným zástupcom, že na základe rozhodnutia riaditeľky školy PaedDr. Štibelovej a so súhlasom zriaďovateľa obce Slanec Ing. Jozefa Belu, bude dňa 28.3.2022 /pondelok/ udelené riaditeľské voľno deťom MŠ a žiakom ZŠ.

• Ponožková výzva

• Symbol rozdielnych ponožiek nám pripomína, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejším a lepším! Byť odlišný je normálne. Aj ty môžeš pomôcť dňa 21.3.2022 zvýšiť povedomie spoločnosti o Downovom syndróme.
            V pondelok 21.3.2022 si obuj ponožky rôznych farieb alebo veľkostí /nie ponožky značky Deloles/ a týmto symbolom sa zapojíš aj ty do "Ponožkovej výzvy".

• Projekt SPP

• Naša škola sa zapojila do programu SPPravme to, ktorý vyhlásila Nadácia SPP.

Projekt, podaný našou školou, bol úspešný a škola tak získala finančnú dotáciu, ktorá poslúžila k zútulneniu a spríjemneniu prostredia školskej knižnice, a to zakúpením sedacích vakov a výmenou podlahy.

Žiaci túto zmenu pozitívne vnímajú a všetci sa tešíme z toho, že práve v mesiaci marec, v ktorom vzdávame hold knihám, sme touto formou mohli vzdať aj hold našej školskej knižnici. Už sme mali aj prvú aktivitu v školskej knižnici.

Marec - mesiac knihy.

• Samotesty

• Vážení zákonní zástupcovia.

Od dnes, 11.3.2022 /piatok/  od 8:00 hod.  do 15:00 hod. si môžete vyzdvihnúť AG samotesty pre svoje deti. Výber je možný do 17.3.2022 /štvrtok/ včítane. Rodičia, ktorí neposkytujú pravidelnú spätnú väzbu škole o výsledku testu žiaka, test nedostanú. Prevziať testy môže iba dospelá osoba.

• Ukončenie korčuliarskeho kurzu 2. - 5.ročník

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ukončenie korčuliarskeho kurzu 2. - 5.ročník.

V čase od 28.2. - 4.3.2022 naša škola zorganizovala 1. turnus Korčuliarskeho výcvikového kurzu. Kurz úspešne absolvovalo 32 žiakov z 2. - 5.ročníka. Žiaci sa naučili základom korčuľovania a strávili týždeň v aktívnom pohybe. Týmto vyzdvihujem vzorné správanie žiakov a disciplínu na športovom podujatí, ktorú ocenili aj prevádzkári štadióna. Zároveň ďakujem rodičom, ktorí vo svojom voľnom čase pomohli pri organizácii kurzu. A to pánovi Gabrielovi Ivanovi, Igorovi Tkáčikovi, Martinovi Dalakorejovi, pani Sekerákovej, starým rodičom, pánovi Baštovi a pánovi Borgoňovi a zdravotníkovi Jánovi Trefášovi. Manželom Lendackým ďakujem sladké odmeny pre žiakov. Ďakujem za aktívnu pomoc naším milým asistentkám, Radke Tkáčikovej, Saške Bačenkovej a Simonke Timkovej a hlavne naším fantastickým učiteľom, ktorí celý kurz zorganizovali, pani učiteľke Hricovej a pánovi učiteľovi Stašovi. Vysmiate, od mrazu vyštípané, ale radostné tváre účastníkov kurzu sú najväčším poďakovaním.

• Korčuliarsky výcvik pre starších žiakov

• Milí rodičia, v týždni v čase od 14.3.- 18.3. 2022 naša škola organizuje korčuliarsky výcvikový kurz pre ročníky 6.-9. Kurz sa uskutoční na Zimnom štadióne v Čani. Poplatok za kurz je 50,- eur. V cene je objednaný autobus, prenájom štadióna a poistné krytie. Kurz povedú naši učitelia, pani učiteľka Mgr. Katka Hricová a pán učiteľ Mgr. Jožko Staš za pomoci asistentov. Rodičia, ktorí máte záujem, aby sa Vaše dieťa zúčastnilo kurzu, informujte svojho triedneho učiteľa.